Share

Ramazan Kurtoğlu – Küresel Ekonomik Kriz ve Yeni Dünya Düzeni

Ramazan Kurtoğlu – Küresel Ekonomik Kriz ve Yeni Dünya Düzeni PDF indir

Ramazan Kurtoğlu – Küresel Ekonomik Kriz ve Yeni Dünya Düzeni PDF indir

 

pdf icon
Pdf Kitabı indir

Ramazan Kurtoğlu – Küresel Ekonomik Kriz ve Yeni Dünya Düzeni KİTAP ÖZETİ;

Ramazan Kurtoğlu – Küresel Ekonomik Kriz ve Yeni Dünya Düzeni , 2008 mali krizinin sebep olduğu yıkımın mali bilançosu her geçen gün artıyor.  Krizin başında belirtilen, çözüme yönelik rakamları tarihe not düşmek açısından, insanlığın nasıl kandırıldığını göstermek bakımından değiştirmenin doğru olacağını düşündüm.

Zira krizin 2013’ün ortasındaki küresel maliyeti 30 trilyon dolar olarak telaffuz edilmekle birlikte tam maliyetinin daha fazla olacağı ve önümüzdeki yıllarda daha da artacağı tahmin ediliyor. Zaten kitabımızın ana teması rakamlar olmayıp, başta Amerikan halkı olmak üzere, neoliberal politikaların insanlığı ve milli devletleri nasıl ve hangi tür bir girdaba soktuğudur.

Bu bağlamda kitabın üçüncü baskısına “Finansal Ekonomide Oyun Teorisi ve Yaklaşan Küresel Finans Savaşı İçin Bilinçaltı Operasyonları” başlıklı bölümü ekledim. Okuyucularımın öncelikle okuması arzusuyla da kitabımızın baş tarafına yeni bölümü koyduk. John Gray’in Kara Ayin’de ifade ettiği gibi: “Tarihin temelinde gizli bir planın yattığı inancı, gerek Judeo-Hıristiyan dini inançlar, gerekse seküler kurtuluşçu hareketler, ütopyacı siyasi projeler açısından esastır.” Daha yüce bir insanlık meydana getirmek adına ezilen ya da yok edilenler. İster patlatılan bombalarla, ister finansal/ekonomik krizlerle. İnsanlık günümüzde Judeo-Hıristiyan ortaçağdan daha fazla boş inançlar dönemini yaşamakta olup, sürekli maniple edilmektedir. Seküler kurtuluş umudu söndürülürken buna alternatif olarak dinlerin apokaliptik (kıyametçi) versiyonları giderek canlandırılmaktadır.

pdf icon
Pdf Kitabı indir
pdf icon