Share

Osho – Altın Gelecek

Osho – Altın Gelecek PDF indir

Osho – Altın Gelecek PDF indir

 

pdf icon
Pdf Kitabı indir

Osho – Altın Gelecek KİTAP ÖZETİ;

Osho – Altın Gelecek , Unutmaman gereken şey yaşamın kısa değil sonsuz olduğu ve bu yüzden de aceleye hiç gerek olmadığıdır. Acele  etmek yalnızca bir şeyleri kaçırmana neden olur.  Varoluşun acele içinde olduğunu gördün mü hiç? Mevsimler  zamanında gelir, çiçekler zamanı gelince açar, ağaçlar hayat kısa diye hızla büyümek için koşuşturmazlar. Tüm varoluş yaşamın sonsuzluğunun farkında gibi görünür.
 
Biz hep buradaydık ve hep burada olacağız; tabi ki aynı  biçimlerde, aynı bedenlerde değil. Yaşam evrimleşmeye,  daha yüce evrelere erişmeye devam ediyor. Ama bunun bir
sonu olmadığı gibi, bir başlangıcı da yok. Başlangıçsız  bir yaşamla, sonsuz bir yaşamın ortasında var oluyorsun.  Daima bu iki taraflı sonsuzluğun ortasında yer  alıyorsun.
 
Varoluşun gizemlerini soruşturmaya bıraktığın anda varoluş kapılarını sana açar, seni buyur eder. Ve  varoluşun gizemlerine bir misafir olarak girmek onurlu  bir şeydir. Doğaya saldırmak, doğayı zorlamak ise
barbarlıktır. Altın gelecek işte bu olacaktır: bilim  varoluşla bir mücadele veya çekişme yerine bir aşk  ilişkisine girdiğinde; onunla tezat olarak değil, derin bir ahenk, derin bir dostluk içinde var olabildiğinde.

 

pdf icon