Share

Louann Brizendin – Kadın Beyni

Louann Brizendin – Kadın Beyni PDF indir

Louann Brizendin – Kadın Beyni PDF indir

 

pdf icon
Pdf Kitabı indir

Louann Brizendin – Kadın Beyni KİTAP ÖZETİ;

Louann Brizendin – Kadın Beyni , Louann Brizendin tarafından yazılmış ve milyonlara ulaşmış Kadın Beyni adlı kitabı halen okumadıysanız çok şey kaybettiniz demektir. Yüz yıllar süren kadın ve erkek tartışmasına kesin çözüm getiren muhteşem kitap olarak bilinen bu eser gerçekten kadınları ve erkekleri anlamanızda sizlere çokca yardımı dokunacaktır. Özelikle önemli konularda bir kadın ve erkeğin beyni ne tepki verir bunları öğrenerek hareket edeceğiz buda bize kadın olsun, erkek olsun bir adım önde olmamızı sağlayacaktır.

Kadın Beyni Hakkında

pdf icon
Pdf Kitabı indir

Aslında her insan hayatına kadın beyniyle başlar. Dişi, doğanın başlangıç halidir. Ancak hamileliğin 8. haftasından sonra testosteronun iletişim merkezine yayılmasıyla bu uniseks beyin erkek beynine dönüşür. Bu süreçte saldırganlık ve cinsellik hücrelerinde de artış görülür. Testosteron seli gerçekleşmezse, kadın beyni değişmeden büyümesini sürdürür ve hücreler iletişim ve duygusal gelişim merkezlerinde yoğunlaşır.

Peki, bu Bazı farklılaşma neleri etkiler?

Kadınlar günde 20.000, erkeklerse 7.000 kelimeyle konuşur.
Seks düşüncesi bir kadının beynine günaşırı uğrarken erkeklerin neredeyse hiç aklından çıkmaz.
Kadınlar, erkeklerin hiç hatırlamadığı kavgaları asla unutmaz.
Bir erkek, karşısındaki insan ağlamadıkça ya da çok üzgün görünmedikçe onun neler hissettiğini anlayamazken, bir kadın ufacık bir mimik ya da bakıştan karşısındakinin ruh halini çözebilir.

 

 

pdf icon