Share

Jonathan Silvertown – Darwin’le Akşam Yemeği – Evrim Yeme İçmeyi Nasıl Etkiler?

Jonathan Silvertown - Darwin’le Akşam Yemeği – Evrim Yeme İçmeyi Nasıl Etkiler? PDF indir

Jonathan Silvertown – Darwin’le Akşam Yemeği – Evrim Yeme İçmeyi Nasıl Etkiler? PDF indir

 

pdf icon
Pdf Kitabı indir

Jonathan Silvertown – Darwin’le Akşam Yemeği – Evrim Yeme İçmeyi Nasıl Etkiler? KİTAP ÖZETİ;

Jonathan Silvertown – Darwin’le Akşam Yemeği – Evrim Yeme İçmeyi Nasıl Etkiler? , “Her alışveriş listesi, her yemek tarifi, her menü ve yemek pişirmek için kullandığımız her malzeme evrimci anlayışın babası Charles Darwin’le akşam yemeğine üstü kapalı bir davettir.”

Jonathan Silvertown Darwin’le Akşam Yemeği’nde en eski hominin atalarımızla bizi büyük bir sofra etrafında bir araya getiriyor. Ekmek, et, süt ürünleri, deniz ürünleri, sebzeler, baharatlar, tatlılar gibi temel gıdalar ve değişen beslenme alışkanlıklarımız üzerinden yaşamın evrimine ışık tutuyor.

Tat ve koku alma duyularımızın nasıl evrimleştiğinden acının sofralarımıza nasıl girdiğine, karbonhidrat ve yağ düşkünlüğümüzden yemeklerimizi neden ve ne zaman paylaşmaya başladığımıza dek okuma iştahını kabartan sorularla şekillenen bu çalışma, gıda sorununun hayatımızı temelden etkilediği günümüzde, neyi nasıl yediğimizi farklı düşünmeye davet eden bir kılavuz.

“Yemek hakkında gereğinden fazla kitap olsa da, benim gibi biri olduğunuzu ve bu tür davetlerin size de hiçbir zaman fazla gelmeyeceğini umarak, şu an elinizde tuttuğunuz şeyin bir kitaptan ziyade bir akşam yemeği daveti olduğunu farz edelim istiyorum. Ancak baştan belirtmeliyim ki bu farklı bir akşam yemeği olacak​;​ zihinlerimizi beslemeye yönelik bir akşam yemeği.”

pdf icon
Pdf Kitabı indir
pdf icon