İttihat ve Terakki Cemiyeti’nin Kızıl Konak Evrakı Pdf indir

ittihat ve terakki cemiyetinin kizil konak evraki pdf indir 626cb2421319a
ittihat ve terakki cemiyetinin kizil konak evraki pdf indir 626cb2421319a

İttihat ve Terakki Cemiyeti’nin Kızıl Konak Evrakı pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 205 sayfadan oluşan İttihat ve Terakki Cemiyeti’nin Kızıl Konak Evrakı kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Burak Arslanmirza tarafından kaleme alınan İttihat ve Terakki Cemiyeti’nin Kızıl Konak Evrakı isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 15 x 21 cm ebatındadır. İttihat ve Terakki Cemiyeti’nin Kızıl Konak Evrakı kitabını 9789753333917 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. İttihat ve Terakki Cemiyeti’nin Kızıl Konak Evrakı pdf oku indir.

İttihat ve Terakki Cemiyeti’nin Kızıl Konak Evrakı pdf indir

Türkiye’de İttihatçılık farklı kesimler tarafından birbirinden tamamen farklı ve zıt bir biçimde algılanmaktadır. İttihatçılar II. Abdülhamid’i tahtından ettiği fikriyle bir kesim tarafından lanetlenirken, başka bir kesim tarafından ulus devletin önünü açması noktasında adeta kutsanmaktadır. Her iki yaklaşımda ihmal edilen, İttihat ve Terakki’nin gerçekte ne olduğu meselesidir. İttihat ve Terakki tarihinin yazılmasındaki bariyerlerden biri şüphesiz algılanma şekili kadar kaynaklarının sınırlı olmasıdır. Gizli bir örgüt olarak kurulması tarihçinin işini zorlaştıran etkenlerdendir. Hacı Adil Bey’in ailesinin, ellerindeki evrakı, diğer İttihatçı ailelerden farklı olarak, koleksiyonerlere terk etmeyerek T.C. Cumhurbaşkanlığı Devlet Arşivleri Başkanlığı’na bağışlamış olması araştırmacıların evraka basit bir şekilde ulaşmasına mühim bir katkı olmuştur. Bu çalışma, T.C. Cumhurbaşkanlığı Devlet Arşivleri Başkanlığı’na bağışlanan Hacı Adil Bey evrakı içinde bulunan, İttihat ve Terakki’nin yönetici zümresine ait evrakın titiz bir biçimde yayına hazırlanmasından buluşmaktedir. Çalışma, İttihat ve Terakki’nin en kritik zamanlarında Kızıl Konak’ta yapılan toplantılarda tutulan zabıtları, oradakaleme alınan genelgeleri ve 1916 Umumi Kongresi’nde kabul gören siyasi programı içermektedir.İmparatorluğun ve Türkiye’nin siyasi ve toplumsal geleceğini çizecek çoğu hayati karar Kızıl Konak çatısı altında tertip edilen toplantılarda alınmıştır. İskan, göç, kültür, lisan, din ve ulus inşası gibi sayısız politikanın oluşumunu ve gelişimini Kızıl Konak evrakında izlemek olabilecekdür.
    
Kızıl Konak evrak-ı metrukesinin izi sürüldüğünde, İttihat ve Terakki’nin,İmparatorluğu ihya etme olanağının olmadığını anladığında ulus devlet inşasına yöneldiği ve bu yönde kararlar almaya başladığı görülecektir. Bu kitap, ihyadan inşaya uzanan uzun tarihi sürecin bilinmesinda araştırmacılara mühim bir katkı sunacaktır.

İttihat ve Terakki Cemiyeti’nin Kızıl Konak Evrakı kitap özeti

İttihat ve Terakki Cemiyeti’nin Kızıl Konak Evrakı pdf oku

İttihat ve Terakki Cemiyeti’nin Kızıl Konak Evrakı Pdf indir

İttihat ve Terakki Cemiyeti’nin Kızıl Konak Evrakı Pdf indir Google Drive Pdf İndirme Linkleri

Goodle Drive indirme Linkleri

İttihat ve Terakki Cemiyeti’nin Kızıl Konak Evrakı Pdf indir Yandex Pdf İndirme Linkleri

Yandex indirme Linkleri

İttihat ve Terakki Cemiyeti’nin Kızıl Konak Evrakı Pdf indir
Alternatif İndirme Linkleri

Alternatif indirme linkleri

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*